דיברתי בעבר על טקטיקות גבייה בהונאה, פוגעניות ולא חוקיות, אבל זו לוקחת את כולם. שלושה גברים שהתחזו לעורכי דין הכריחו המון אנשים לשלם 'חובות פנטום' (חובות שהם לא חייבים בפועל). הגברים פעלו כ"קבוצת חוק" וגבו בהצלחה מאות אלפי שקלים מאנשים שלא חשדו.

נציבות הסחר קבעה השבוע כי השלושה לא יורשו עוד לפעול בענף גביית החובות. בנוסף, הוטל על הנאשמים למסור נכסים יקרי ערך. איך קורה דבר כזה? זו טקטיקה פשוטה שעובדת, למרבה הצער, אם אינכם מודעים לזכויותיכם.

 

סחיטת כספים

מרבית האנשים נבהלים מאוד כאשר פונה אליהם עורך דין – כל כך מאוימים שהם אינם מפקפקים בתעודות של האדם. עם ידיעה זאת, הפושעים שהוזכרו לעיל איימו על אנשים בכלא, ביקורי בית ועם טקטיקות הפחדה אחרות במטרה להשיג חובות שווא של אלפי שקלים.

אם אתם מקבלים שיחה כזו, הנה מה שאתם יכולים (וצריכים!) לעשות:

  1. בקשו את שמו המלא של האדם ומספר הרישיון שלו שהוא מורשה לעסוק בעריכת דין. יש רשימה של עורכי דין מורשים או מספרי טלפון איתם תוכלו לאמת את המידע שלהם.

 

  1. דעו אם יש לכם למעשה חוב או לא. אם אין לכם חוב, דרשו אימות של החוב הנ"ל.

 

  1. פנו לחברה או לאדם שהחוב קשור אליו לכאורה ובררו את העניין.

 

  1. הגישו תלונה עם הלשכה לעסקים וללשכה אם אין לכם חוב.

 

  1. אל תמסרו בשום פנים ואופן פרטי כרטיס אשראי בטלפון.

 

  1. לבסוף, פנו לעורך דין גביית חובות  בכדי לבדוק מה ניתן לעשות. בפלורידה יש חוק ממלכתי המגן על צרכניים בודדים מפני הטרדות מסוג זה.

 

משרד עורכי דין לגביית חובות אמיתי ישלח אליכם מכתב עם מידע מפורט על כל סוג של חוב שיש לכם. יתר על כן, ווידוא כי אתם פורעים את חובותיכם ימנעו אירועים מסוג זה.

אם אתם חושבים שנפלתם קורבן להונאה כמו זו, אנא צרו איתנו קשר – יתכן שנוכל לעזור בכך שתתבעו את גובה החובות המדובר.