סביר להניח שאתה יכול להודות (או להאשים) את ההורים שלך על כמה דברים בחייך. אולי יש לך את העיניים של אמך או את ההרגל של אביך ללעוס בפה פעור.

ניהול כסף הוא דבר נוסף שכנראה למדת מההורים שלך – בין אם הם התכוונו לכך או לא.

בעוד שכמעט 90% מההורים מאמינים שחשוב שילדיהם יגדלו עם הרגלים כלכליים טובים, כמעט מחציתם לא יודעים כיצד לדון לגבי כסף עם ילדיהם, כך עולה מסקר שנערך עם 1000 הורים בארצות הברית, 25% מהנשאלים מעולם או כמעט אף פעם לא מדברים עם ילדיהם על ניהול משק בית מבחינה כספית, כך מצא הסקר.

אם המשפחה שלך נמנעה מלדבר על נושאים פיננסיים, אתה עלול למצוא את עצמך לא בנוח בניהול כספים ולא מודע להשפעה של ההורים שלך על ההתנהגות הכלכלית שלך. אך חלק מההתבגרות הוא ההכרה במה שלמדת מההורים שלך – הדברים הטובים והרעים – ותיקון הדרך שלך לפי הצורך.

כדי לתבוע  עצמאות כלכלית , הגדר מהם יעדי הכסף שלך, הבין כיצד להשיג אותם באמצעות פעולות יומיומיות, והתמקד בחופש פיננסי ארוך טווח.

הכירו את ההיסטוריה שלכם ואת העתיד האידיאלי שלכם

אם עדיין לא עשית זאת, עקוב אחר ניהול  דפוסי כסף שלך למשך חודש. תעד את הכנסותיך, חשבונותיך והחיסכון שלך.

עכשיו תחשוב על איך ההורים שלך ניהלו כסף בזמן שגדלת. חפש נקודות חפיפה כדי להבין את הרגלי הכסף שקיבלת. האם להורים שלך היו המון חובות בכרטיסי האשראי או איחור בהגשת תשלומים? אולי הם היו חסכנים רציניים. אם אינך בטוח כיצד הוריך ניהלו כספים, שאל אותם.

"אני חושב ששיחות לגבי כסף עם ההורים שלך זה דבר חשוב, במיוחד אם אתה בא ממשק בית שלא דובר בו באופן פעיל על כסף", אומר עורך המחקר. "שאל על האתגרים איתם התמודדו וכיצד הם התמודדו איתם."

בשלב הבא, חשוב על היכן אתה רוצה להיות. "שים יעדים פיננסיים בפרספקטיבה עם יעדי החיים", אומרת יועצת המחקר. "אולי אתה רוצה לפרוש מוקדם, לנצל זמן בכתיבת ספר, או לבלות עם הילדים כשיהיה לך. מהם החיים שאתה רוצה שיהיו לך? "

טיפ: השווה את היסטוריית הכסף שלך לעתיד הכלכלי שאתה חפץ בו. אם אתה חולם להיות בעל בית, למשל, אבל מגלה שאתה לא חוסך מספיק מדי חודש לבניית מקדמה, ראו כיצד תוכלו להתאים את הרגלי ההוצאות שלכם.

עבד מחדש את הרגלי הכסף שלך

כשסקרתם כיצד אתם מטפלים בכסף, כנראה התחלתם לראות כמה דפוסים. הרגלים פיננסיים בנויים על פעולות יומיומיות. זהה את אלו שאתה יכול לבצע כדי לעמוד ביעדי הכסף שלך.

"ברגע שיש לך את המטרות שלך מנוסחות ובסדרי עדיפות, אתה מבין שאתה לא יכול לגרום להכל לקרות בבת אחת", אומר חוקר נוסף. "אבל אתה יכול להתחיל התנהגויות והרגלים טובים יותר שיכולים להביא אותך לשם."

תקצוב הוא הרגל פשוט ועוצמתי. שיטת ה 50/30/20, בה מחצית ההכנסות שלך מכסות צרכים, 30% הולכים לרצונות ו -20% הולכים לתשלומים וחסכונות, היא דרך יעילה להבטיח שהכסף ינותב באופן התומך בחזון שלך.

ההמלצה היא הרגלים אוטומטיים, כך שהמטרות שלך יהיו קלות יותר להשגה. אם אתה רוצה להגדיל את קרן החירום שלך, הגדר העברות רגילות מחשבון השיקוף או מתשלומי המשכורת שלך כדי שלא תצטרך לחשוב על זה.

טיפ: חלק את המטרות שלך לפעולות קטנות יותר שניתנות להשגה בקלות. כל אחד מהצעדים הללו יסייע לכם לבנות הרגלי דפוסי כסף שיוצרים עצמאות כלכלית.

התמקדו בטווח הארוך

העניין לבחון את עצמאותכם הכספית הוא להבטיח שאתם מקבלים החלטות כספיות ודפוסי כסף מושכלות המשקפות את ערככם. אבל זה גם קשור לסידור עצמך להצלחה כלכלית לטווח הארוך. זה אומר לדבוק בהרגלים בריאים אבל להיות גמישים מספיק כדי להגיב לשינויים בחיים.