החשבונות נערמים על השולחן שלכם? האם הארנק שלכם מתפוצץ בתפרים? אם אתם נמצאים במצב רוח של ניקיון אביב, אל תשכחו שכנראה הכספים שלכם יצטרכו גם אחד כזה!

האביב סוף סוף הגיע, והגיע הזמן לקצת ניקיון אביב! בזמן שאתם חושבים שביתכם זקוק מאוד לניקיון, אולי הכספים שלכם זקוקים גם לאחד! אז קחו הפסקה מלנקות את ארונכם ותתחילו לסדר את הארנק שלכם שיהיה לכם הלך רוח רענן ונקי לגבי כספיכם!

  1. השליטו סדר בכספיכם

כמו בביתכם, זה יכול להיות רעיון טוב להתחיל לארגון ולעשות סדר בכספיכם. יתכן שתרצו לאסוף את כל המסמכים הכספיים החשובים שיש לכם, השוכבים ברחבי הבית. הכוונה היא לכל אותם תקבולים, דפי בנק וחשבונות שנותרו. מצאו דרך לארגון שעובד עבורכם. בין אם זה יהיה ארון קלסרים או באינטרנט, ארגון בקפידה של המסמכים הפיננסיים שלכם יקל עליכם לעקוב אחר ההוצאותיכם, תשמרו על המסגרת התקציבית שלכם, תישארו מעודכן בתשלומים ותהפכו את עונת המס בשנה הבאה לפחות כאב ראש. שלא נדבר על שולחן נקי יותר!

זה עשוי להיות זמן טוב לראות אם החשבונות הפיננסיים שלכם מציעים הצהרות ותיעוד דיגיטליים. הבחירה לקבל את הניירת ממוסדות באופן אלקטרוני יכולה לעזור לכם לצמצם את הבלגן ותגרום לניקיון האביב של שנה הבאה ללכת אפילו מהר יותר!

  1. תביאו את פח האשפה או את המגרסה.

עכשיו כשהמסמכים הפיננסיים שלכם מאורגנים היטב, אתם צריכים לשקול להיפטר מכל הפריטים המיותרים. כל החשבונות הישנים, קבלות, חשבונות בנק מפויסים והתכתבויות ישנות עם מוסדות פיננסיים צריכות להיות גרוסות או להיזרק בצורה נאותה. וזכרו, רבים ממסמכים אלה עשויים להכיל מספרי ביטוח לאומי או חשבון בנק מה שהופך את זה למאוד חשוב שהם לא ייזרקו, אלא ייגרסו! זה יכול לעזור למנוע גנבת זהות.

 

  1. לטשו ותבריקו את חובכם.

תסתכלו על חובותיכם הבולטים כדי לקבל הבנה טובה יותר של המצב הנוכחי. האם אתם מעודכנים בתשלומים שלכם? האם אתם מפקידים יותר מהמינימום? האם יש חובות שהזנחתם?

אם אתם מוצאים את עצמיכם נאבקים בחוב וזה מתחיל להצטבר, ההוצאות החודשיות שלכם עשויות להיות גבוהות מדי. תשקלו להביט בתקציבכם, מכיוון שהוא עשוי להזדקק לשינוי מסוים. תסתכלו אחורה על הוצאות העבר כדי לראות איפה אתם מבזבזים יותר מדי. התאמות תקציב, אפילו קטנות, יכולות לשחרר את תזרים המזומנים ולעזור לכם למצוא כסף נוסף לתחילת תשלום חובכם.

 

  1. בדיקה כפולה לאבק בפינות.

לפעמים, כשעושים ניקיון אביב בבית, אתם עלולים לפספס נקודה או שתיים – זה יכול להיות זהה בכל הנוגע לניקוי האביב של הכספים. מאוד קל לפספס הוצאות מסוימות, כשאתם שוכחים על התקציב עבורם. למרות שלא התכוונתם, הוצאות כושלות אלה יכולות להיות רצחניות ולגרום לכם לבזבז יותר. ברגע שתוכנית התקציבית שלכם תיווצר, תבדקו שוב שלא פספסתם כלום ותנסו לוודא שאתם לא רק מנחשים את הוצאותיכם. יתכן שתרצו לשקול להוסיף קו בתקציבכם ל"אירועים מקרים", בכדי לכסות את ההוצאות הקטנות הללו. ככה כשהם יעלו, תהיו מוכנים.

  1. לנגב, לטפל ולחזור על זה

עכשיו כשניקיתם את הארנק שלכם, זה הזמן לוודא שהכספים שלכם הישארו נקיים ומוגנים. אתם יכולים להשתמש בפיין-סול כדי לנקות ולטפל בקומות שלכם, אבל כשמגנים על כספיכם, אתם צריכים לשקול הקמת קרן חירום או פשוט לפתוח חשבון חיסכון. אתם תמיד צריכים לוודא שאתם מוכנים להוצאות בלתי צפויות. בקרן חירום צריכים להיות כספים שמכסים 6-9 חודשים של הוצאות. אם כבר יש לכם קרן חירום, אז אולי הגיע הזמן להגדיל את החסכונות לפרישה. אפילו תרומה של 5% בכל חודש לחשבונכם תוסיף לטווח הרחוק.

ניקיון אביב כספי ראוי עשוי להיות בדיוק מה שאתם צריכים, כדי לסדר את הכספים ואת החוב שלכם. ברגע שכספכם נמצא תחת שליטה, אתם יכולים להירגע ועם ראש נקי לחשוב על הסדר החוב. עשיתם ניקיון אביב לכספיכם? איך הלך? בבקשה תרגישו חופשי להשאיר את תגובתכם למטה!

סופו של דבר אם לא הסתדרתם ואתם מחפשים עו"ד מחיקת חובות אל תחששו ליצור איתנו קשר