אחד הדברים החשובים כאשר מחפשים עו"ד לענייני פשיטות רגל הוא הבנת התכונות החיוניות בכך, ברגע שיודעים איזה שאלות צריך לשאול החיפוש הופך לפשוט יותר.

אם אינכם בטוחים איפה למצוא עו"ד פשיטות רגל המשיכו לקרוא כתבה זו.

 

לפני שנפגשים עם עו"ד לענייני פשיטת רגל

כאשר אתם גולשים באינטרנט, מתקשרים לעו"ד של חברים או מחפשים שמות בלשכת עורכי הדין אתם תרצו להעריך כל עו"ד בצורה אובייקטיבית. הנה מספר דברים כאשר מחפשים עו"ד.

ניסיון. חפשו אחר עו"ד לענייני פשיטות רגל עם ניסיון, שאלו איזה סוגי תיקים לענייני פשיטת רגל אותו עו"ד טיפל

הכשרה. ככלל, בכל הנוגע לחוקי פשיטת רגל עדיף לשכור את שירותיו של עו"ד מנוסה לעומת אחד שרק סיים את מבחני הלשכה. בגלל הפיקוח שיש על נאמני פשיטות הרגל זה יקשה על עו"ד חסרי הכשרה להישאר זמן רב בתחום. בנוסף, ישנם הרבה הוצאות בתהליך פשיטת הרגל ולכן כל טעות יכולה לעלות ביוקר. עו"ד מנוסים שאינם מתמחים בענייני פשיטת רגל לא ייקחו תיק כזה. תחפשו אחר המלצות מלקוחות קודמים ויותר מזה תדברו איתם.

עמלות סבירות. לפני שאתם קובעים פגישה, יש לבדוק את המחירים שעו"ד גובים עבור תיקי פשיטת רגל. הבחירה הזולה היא לא הנכונה ביותר ברגע שיש תיקים מסובכים על הפרק, ואתם לא תרצו מישהו שמעגל פינות. אתם גם לא תצרו משרד שמשמש "כפס יצור" לתיקי פשיטת רגל שאינו נותן ללקוח את היחס האישי, מצד שני במידה והמקרה שלכם אינו מסובך, אין בעיה בלמצוא את העסקה הטובה ביותר. תבדקו את מחירי משרדי עו"ד.

כאשר נפגשים עם עו"ד לענייני פשיטת רגל

רבים מעו"ד יתנו פגישת ייעוץ ראשונה בחינם. אבל גם אם הפגישה בתשלום שווה לשלם את המחיר על מנת למצוא את העו"ד הטוב ביותר. הנה כמה דברים שיש לבדוק בפגישה הראשונה:

זמינות. כאשר קובעים פגישה, בקשו לדבר ישירות עם העו"ד. בנוסף, תרצו לדעת אם העוזר המשפטי מתעסק במשימות השגרתיות תחת פיקוחו של העו"ד. תשאלו גם כמה זמן ייקח להם לתת מענה טלפוני וכמה זמן ייקח לתאם פגישות. תשובות לשאלות אלו יתנו לכם מושג אם העו"ד יתאים לצרכים שלכם.

הסבר בנוגע לחוקים. תשאלו שאלות ספציפיות. אתם תרצו תשובות ברורות ומובנות, בסופו של דבר אתם תרצו לצאת מהמשרד עם הידיעה שאתם בידיים טובות.

הקשבה לרעיונות שלכם. במידה והעו"ד שלכם מרגיש לא בנוח עצם העובדה שאתם באים מוכנים לפגישות זהו דגל אדום. והסיבה לכך יכולה להיות שהעו"ד אינו בקיא בתחומו. אחרים יקבלו אתכם בידיים פתוחות אם אתם באים עם ידע מקדים. כאשר מחפשים אחר עו"ד לענייני פשיטת רגל יש לחפש אחד שפתוח להצעות שלכם.

המלצות. אחת המטרות בפגישה הראשונה הוא לקבל את חוות הדעת של העו"ד. לכו הביתה עם המלצות העו"ד. במידה ודעותיו לא מתיישבות עם שלכם או שיש לכם דעות שונות, תמצאו עו"ד אחד.

בקשו הצגת ביטוח רשלנות מקצועית. האם לעו"ד יש ביטוח נגד רשלנות מקצועית? במידה ואין, זה יכול להוות בעיה, אך יש לזכור שהביטוח הוא מיועד יותר לעו"ד מאשר ללקוח. הביטוח מקל במעט על הלקוח לדרוש פיצוי מהעו"ד במידה ונעשית רשלנות מקצועית בצורה כזו או אחרת. אתם מחפשים עו"ד מוכשר ומקצועי ולכן רשלנות לא תהווה בעיה.

לא משנה כמה העו"ד מקצועי, אם אינכם מרגישים בנוח עם העו"ד החל מהפגישה הראשונה, תמשיכו לחפש.