פשיטת רגל – כל מה שצריך לדעת לפני ההכרזה והתחלת התהליך

הגעה למצב בו אדם שוקל עקב חוב משמעותי, להתחיל בהליך פשיטת רגל, היא לא סיטואציה פשוטה.

אף אחד לא מצפה להגיע לרמות חוב גדולות עד כדי אי יכולת החזרת כספים. לעיתים קרובות קורה שגם כאשר ההתנהלות הכלכלית של החייב, הייתה שקולה ונכונה, עדיין בנסיבות שאינן תלויות בו, הוא נאלץ להכריז על עצמו כפושט רגל ולהתחיל בהליך המשפטי להסדרת החובות.

מהו בעצם הליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל מטרתו להביא לפירעון חלקי של חובות החייב ולאפשר לאדם עם החוב, לפתוח דף כלכלי חדש ונקי באמצעות מתן פטור מתשלום יתרת החובות בסיום ההליך.

זהו בעצם הליך משפטי שהמדינה בנתה במטרה לסייע לכל אזרח הנמצא בבעיה כספית משמעותית ובעל חוב משמעותי, להתחיל מחדש ברמה העסקית והכלכלית ומטרתו "להוציא" את החייב ממסלול ההתרסקות ולעזור לו לעמוד שוב על הרגליים.

למה בכלל המדינה בוחרת לאפשר הליך של פשיטת רגל?

מטרת המדינה (ואזרחיה כמובן), היא לסייע לאדם הנמצא בצרה כלכלית. גם כדי לשמור על רמת חיים ואיכות חיים במדינה וגם כדי לצמצם את מספר החייבים ולדאוג, שאותם אנשים לא יגיעו להיות נטל על הציבור ולאפשר להם להיות עצמאיים כלכלית שוב.

כניסה להליך פשיטת רגל, בדומה להליכים משפטים רבים, מצריך הבנה משפטית בתחום והתמחות ספציפית בעולם התוכן. לפני החלטה על הכרזת פשיטת רגל, או כל צעד כלכלי או משפטי, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום ולהכיר את כל האפשרויות העומדות בפניכם. עם היתרונות והחסרונות של כל הליך וכל החלטה שתבצעו במסגרת התמודדות עם החובות והחזרת הכספים.

עורך דין מומחה לפשיטת רגל

למענה מיידי חייגו: 0776-707389

אז, איך מתחילים תהליך עם עורך דין לפשיטת רגל באילת?

העיר שלנו אילת, לא נמצאת בראש טבלת פושטי הרגל מבחינה כמותית. אך לצערנו (וכחלק מיחס העצמאיים לעומת השכירים בעיר), העיר מובילה את רשימת הערים בהם חיים מספר החייבים הגבוה ביותר בהוצאה לפועל בישראל ביחס לגודל אוכלוסיית העיר. או אם נדבר במספרים רשמיים, 14% מתושבי העיר שלנו, אילת, הינם אנשים להם נפתח תיק רשמי בנושא גביה ברשות האכיפה והגביה (על פי דו"ח הלמ"ס לשנת 2017).

בדיוק בכדי לתת מענה לכל אותם החייבים בעיר ובתקווה שמספרם ילך ויפחת, ריכזנו עבורכם, תושבי העיר הנמצאים בסיטואציה המאתגרת הזו, מספר טיפים לפני התחלת ההתמודדות עם הליך פשיטת הרגל אותו תוכלו לבצע בליווי צמוד שלנו – עמירם אלקובי ושות' – משרד עורכי דין שעוסק בתחום פשיטת הרגל ונותן שירותי ייעוץ משפטי וליווי לתושבי העיר אילת והסביבה.

לפני שיוצאים לדרך ולפני קביעת פגישת ייעוץ. שלושה דברים שחשוב לזכור –

  1. בררו האם הליך פשיטת רגל מתאים לכם – אנו ממליצים על פגישת ייעוץ משפטי עם אחד מעורך הדין שלנו שעוסק בפשיטות רגל באילת, במטרה להבין אם ההליך מתאים לכם, לגובה החוב שלכם, ליכולות החזרת התשלומים שלכם ולמגבלות שיוטלו עליכם במסגרת ההליך. עורך דין איכותי יוכל לבחון את מצבכם לעומק ולהציע את הפתרון המשפטי הנכון והמתאים לכם. פשיטת רגל אינה מתאימה לכל אחד וזהו משהו שחשוב לזכור, לפני כניסה להליך
  2. הגיעו מוכנים לפגישה – בכדי שתוכלו לקבל ייעוץ משפטי נכון, מלא ואינפורמטיבי, מומלץ להגיע עם כמה שיותר מידע לפגישת הייעוץ במשרד עורכי הדין. הכנסות, הוצאות, חובות. הביאו אתכם כל תיעוד משפטי וחוקי שיש לכם על חובות קודמים, פרטים מלאים על החובות שלכם ועל הגורמים להם אתם חייבים וכך תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי במקום ללא צורך בהמתנה לאיסוף מידע
  3. זכרו לנשום עמוק ולא לאבד תקווה –  הגעה למצב של פשיטת רגל הוא לא מקום מיטבי להיות בו. זה ברור לכולנו. החוויה לא נעימה והעתיד נראה שחור ומדכא. תנו לנו לעודד אתכם ולומר שאנו מכירים בין לקוחותינו, אנשים רבים שהתמודדו עם חובות משמעותיים בגלל טעויות בדרך, שיקול דעת לא נכון או פשוט מזל רע והצליחו לצאת מזה ולהתחיל מחדש ואף להצליח. פשיטת רגל היא לא הסוף הכלכלי שלכם. אפשר לצאת ממנה חזקים ולעבור אותה בצורה נכונה, עם הליווי הנכון והייעוץ המקצועי המתאים, בהחלט יכול לסייע לתהליך ולתוצאותיו.

למידע נוסף השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם, או חייגו: 0776-707389