פשיטת רגל עסקית היא לרוב הליך משפטי רצוני המוגש על ידי חברה הנמצאת בבעיות כלכליות המחפשת הגנה מפני נושיה.
פשיטת רגל אכן יכולה להיות כלי רב ערך עבור חברה הנמצאת בבעיות כלכליות. אבל ההוצאות, התפעול והניהול של פשיטת רגל עסקית, לא משנה כמה קטן המקרה, יכולים להיות מרתיעים עבור עסק קטן או בינוני עם כמות נושים קטנה. לכן יש לבחון אפשרויות אחרות. לעיתים ניתן לבצע הקלה בחובות באמצעות משא ומתן על הסדרי תשלומים מורחבים עם נושים מסוימים או באמצעות ביצוע מטלות לטובת נושים, הסכמי הקמה או באמצעות דיונים משפטיים או לא משפטיים. אם אתם סבורים שהעסק שלכם נמצא בבעיה כלכלית ועשוי ליהנות מחוק הגנת הנושה, יהיה זה חכם לפנות לייעוץ משפטי מעורך דין המנוסה בענייני זכויות חייבים / נושים ופשיטת רגל  במועד המוקדם ביותר האפשרי.

Amiramlawoffice

פשיטת רגל עסקית כוללת לעיתים קרובות ניהול משברים. נסיבות קשות יוצרות אתגרים רבים ולעיתים קרובות דורשות החלטות מיידיות ועצבי פלדה. מסיבה זו, ההנהלה צריכה לקבל הכוונה וייעוץ מקצועיים.
הגשת פשיטת רגל בדרך כלל מאפשרת להנהלה ולבעלי עסק במצוקה כלכלית להמשיך ולהפעיל את העסק בחסות בית המשפט לפשיטת רגל ללא התערבות חיצונית מצד הנושים. לעתים קרובות יש לתת תשומת לב מיידית לשימור אנשי המקצוע העובדים שם, המשך מערכות יחסים בנקאיות, זמינות אשראי, וכן לפתרון מראש לבעיות שכר. בנוסף, לאחר הודעה ודיון, רשאי בית המשפט לפשיטת רגל להתיר לחייב למכור נכסים לא רווחיים או לדחות חוזי שכירות מכבידים, וניתן יהיה לנקוט צעדים אחרים לבקרת עלויות.

בדרך כלל נותנים לגוף החייב 120 יום להגיש תוכנית של ארגון מחדש לצורך שיקול נושים והצבעה. בדרך כלל החייב מנצל את הזמן הזה למשא ומתן על תכנית הארגון מחדש עם הנושים המאובטחים והלא מאובטחים שלו. תוכנית הארגון מחדש מספקת לרוב תשלום חלקי של חובות לא מובטחים לאורך זמן. נושים או גורמים אחרים עשויים להגיש תוכניות אחרות שגם אותן ישקול בית המשפט. הגשת  פשיטת רגל מתאימה לעסק שלא עומד בתשלומי החובות הלא מאובטחים שלו, עם קצת מזומנים בהישג יד ועם תזרים מזומנים קבוע. בתיאוריה, בהינתן מספיק מרווח נשימה והזדמנות מספקת לפעול מבלי לדאוג לתשלום חשבונות ישנים, החייב מקווה שהוא יהיה מסוגל לארגן מחדש את ענייניו הכספיים באמצעות אישור תוכנית פשיטת רגל. הסיכויים שלו ישופרו אם יש לו תחזיות לרווחים עתידיים, משקיעים פוטנציאליים או ראיות לכך שהחייב יכול לממש את שווי העסק שלו.