האם ידעתם כי בערך ל-1 מכל ארבעה צרכנים יש שגיאה בדוח האשראי שלהם? זו הסיבה שחשוב לזכור לבדוק מדי פעם את המידע הכלול בדוח האשראי שלכם. דוח האשראי שלכם יכול להשפיע על רווחתכם הפיננסית, מה שגורם להבטחת הדיוק לחשוב יותר, וכך יעניקו לכם את הריביות ואפשרויות האשראי הטובות ביותר. יש כמה טעויות דיווח אשראי הנפוצות יותר מאחרים. בבלוג זה אנו מדברים על 3 טעויות נפוצות בדיווחי אשראי אליהם אתם צריכים להיות מודעים.

טעות מספר 1: מידע חשבון שגוי

הטעות הראשונה הנפוצה ביותר שאנשים מוצאים בדוח האשראי שלהם היא מידע שגוי על חשבונותיהם. לעיתים הנושים יספקו מידע לא מדויק לסוכנויות הדיווח על האשראי. זה קורה בדרך כלל כאשר הנושה שולח מידע שגוי או שסוכנות דיווח האשראי מזינה באופן שגוי את המידע שנמסר להם. וודאו שאתם בודקים כל אחד מהחשבונות שלכם כדי לראות שהם דווחו במדויק. דוגמאות למידע על חשבון לא מדויק כוללות:

  • רישום "פתוח" על חשבון סגור
  • גבולות אשראי לא נכונים
  • תשלומים מאוחרים
  • יתרות שלא שולמו

טעות מספר 2: מידע אישי לא מדויק

השגיאה השנייה הנפוצה ביותר שקורה בדוחות אשראי היא מידע זיהוי אישי לא מדויק. עם מיליוני הצרכנים שכל אחת משלוש סוכנויות הדיווח העיקריות לדוחות האשראי אחראיות לדווח עליהם, מידע אישי של אנשים עם שמות דומים עשוי לפעמים להתמזג ולהתערבב.

לפעמים המידע הלא מדויק יכול להיות כתובת רחוב שגויה, בעוד שבפעמים אחרות המידע יכול להזיק הרבה יותר לדו"ח שלכם. לדוגמא, מספר ביטוח לאומי לא מדויק או הכנסה שנתית שגויה יכולות להיות השלכות מהותיות על מצבכם הכלכלי. בידקו את הדוח שלכם ווודאו שהמידע שייך לכם ונכון. אמנם כתובת שגויה אולי לא נראית כמו עניין גדול, אך היא עלולה להוביל להוספת חשבון של אדם אחר לדוח האשראי שלכם.

טעות מספר 3: חשבונות הונאה

השגיאה השלישית הנפוצה ביותר שנמצאה בדוחות האשראי של אנשים היא חשבונות הונאה. חשבון הונאה הוא טעות דיווח אשראי חמורה שיכולה להשפיע באופן מהותי על דירוג האשראי שלך. הונאה מתרחשת כאשר מישהו משתמש במידע האישי שלך כדי לפתוח חשבונות על שמך. אם אתם מוצאים חשבונות הונאה בדוח האשראי שלכם, תצטרכו לעדכן את המשטרה ולהתייעץ עם סוכנות דיווח האשראי. הגשת התראה על הונאה בדוח שלכם תמנע פתיחת חשבונות עתידיים מבלי שיווצר קשר קודם עם הנושה.

כיצד ניתן לתקן שגיאת דיווח על אשראי?

אם אתם נתקלים בשגיאה כשאתם בודקים את דוח האשראי שלכם, עליכם ליצור קשר עם סוכנות הדיווח על האשראי כדי לערער על החשבון. על פי חוק דיווח האשראי ההוגן, יש לכם זכות לערער ולבקש בדיקה לגבי כל מידע לא מדויק שתמצאו בדוח האשראי שלכם. לאחר קבלת ההודעה על מידע לא מדויק, על סוכנות דיווח האשראי לפנות למוסר המידע, לערוך בירור ולהגיב לכם חזרה תוך 30 יום.

תנו לנו לעזור לכם עוד היום

אם אתם מתקשים לערער על שגיאת דיווח אשראי,  עורך דין עמירם אלקובי המתמחה בכל סוגי הסדר חובות שלנו יכול לעזור לכם לשמור על זכויותיכם. למעשה, אנו יכולים לעזור לכם לפתור את שגיאת דיווח האשראי שלכם.