כולנו עוברים איזשהו קושי כלכלי בשלב כלשהו בחיינו, אך דבר לעולם לא יהיה מפחיד או מרתיע כמו למצוא את עצמכם פנים אל פנים עם פשיטת רגל.

הגשת בקשה לפשיטת רגל ומעבר בכל שלבי התהליך יכולה להיות אחת החוויות המלחיצות בחייכם. אף אחד לא ראוי לעבור משבר פיננסי כה עצום ומעיק. כדי לוודא שתוכלו להתמודד עם המצב וכל מה שנלווה אליו, תזדקקו לעורך דין מנוסה בפשיטת רגל לצורך הכוונה וייצוג בבית המשפט.

למקרה שאתם מעוניינים להעסיק עורך דין שיעזור לכם עם פשיטת הרגל שלכם, ריכזנו חמש מהשאלות החשובות ביותר שכדאי לשאול עורכי דין פוטנציאליים לפשיטת רגל לפני שתעסיקו מישהו מהם.

Amiramlawoffice

 

5 שאלות שיש לשאול לפני שמעסיקים עורך דין לפשיטת רגל

  1. כמה זמן אתה עוסק בפשיטת רגל? היו לך לקוחות עם מקרים דומים לשלי?

משרד עורכי דין רשאי לטפל בתיקי פשיטת רגל, אך אין זה אומר שהם מתמחים בדיני פשיטת רגל. אם אתם מעוניינים בשיעור ההצלחה הגבוה ביותר האפשרי במקרה שלכם, אתם צריכים לעבוד עם משרד או עו"ד שמכירים את החוקים והמקרים של כל נושא פשיטות הרגל כאילו זו שפה שנייה.

יש לקוחות שחושבים שלשאול עורך דין ישר על ניסיונו יכול להיראות כגסות רוח. עם זאת, זו בדרך כלל הדרך הטובה והקלה ביותר לגלות את הידע והמיומנויות שלו. עורך הדין שלכם עשוי אפילו להעריך אתכם שלא בזבזתם את זמנם עם חוסר ישירות.

בפעם הראשונה שאתם נפגשים עם עורך דין פוטנציאלי לפשיטת רגל, שאלו על ניסיונו בתחום ואולי נסו לברר בכמה תיקי פשיטת רגל בדרך כלל הוא מטפל בחודש.

  1. איזה בקשה של פשיטת רגל אישית עלי להגיש?

לאחר הערכת הנכסים, ההתחייבויות והמצב הכלכלי הכללי שלכם, עורך הדין לפשיטת רגל אמור להיות מסוגל לקבוע איזה סוג של פשיטת רגל אישית מתאימה לכם יותר.

  1. האם תגיע איתי לבית המשפט?

הגעה לבית המשפט היא אחד ההיבטים היותר מלחיצים בהגשת בקשה לפשיטת רגל. עם זאת, אם עורך הדין שלכם נמצא איתכם בכל שלבי התהליך, זה יכול לתת לכם את הביטחון שבהחלט תצטרכו.

מקובל שמשרדי עורכי דין שולחים עורך דין אחר במקום כאשר עורך הדין שהוקצה לא יכול להגיע לבית המשפט בגלל בעיות תזמון. אם סידור מסוג זה גורם לכם אי נוחות, עליכם לדון בהסדר שלכם עם עורך הדין בשלב מוקדם.

כמובן שתרצו עורך דין שיעמוד לצידך בכל השלבים האלה. אך במקרה שמתרחשות נסיבות בלתי צפויות, בקשו לקבל הודעה מבעוד מועד כדי שתדעו למה ולמי לצפות.

  1. כמה יעלה לי כל התהליך?

עורכי דין גובים תעריפים שונים עבור שירותיהם. עורכי דין חדשים עשויים להיות משתלמים יותר, בעוד שחברות מבוססות עם עורכי דין מנוסים צפויות לגבות שכר טרחה גבוה יותר.

לפני שתתקדמו עוד עם תיק פשיטת הרגל שלכם, יהיה זה חכם לבקש תחילה מעורך הדין שלכם הערכה סבירה של כמה הדבר יעלה לכם. זה צריך לכלול הוצאות משפט וניהול, הוצאות הגשת בקשה ושכר טרחת עורך הדין. אם עלולים להיות תשלומים נוספים, חשבו גם אותם.

  1. האם הגשת בקשה לפשיטת רגל היא האופציה היחידה שלי? אילו חלופות יש לי?

בעוד שחלק ממקרי פשיטת הרגל עשויים להיראות דומים, אין שני מקרים זהים לחלוטין. מצבו הכלכלי של כל אדם הוא ייחודי, והפרטים הקטנים יכולים לשנות משמעותית את הסיטואציה.

לאחר שדנתם במצוקה הכספית שלכם עם עורך הדין לפשיטת רגל, הוא יוכל לתת לכם חוות דעת כנה בשאלה האם הגשת בקשה לפשיטת רגל היא הצעד החכם ביותר עבורכם.

משרד עורכי דין מכובד לעולם לא ימליץ לכם על הגשת בקשה לפשיטת רגל אם זה לא מתאים למקרה הספציפי שלכם. וודאו שאתם מכירים את כל האפשרויות שלכם ודונו עם עורך הדין באפשרויות חלופיות לפני שתחליטו מה לעשות.